ZAMOŚĆ: Czas wymienić “kopciucha”! Miasto dopłaci Ci do nowego pieca

0
479
zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Prawie 1,5 mln zł w ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczyło Miasto Zamość na dofinansowanie wymiany starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W budżecie na rok 2021 zarezerwowano na ten cel 300 tysięcy złotych, dzięki czemu stare piece węglowe będą mogły być zastąpione nowymi, ekologicznymi urządzeniami. Nabór wniosków zaplanowano w marcu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, o dofinansowanie będą mogą starać się osoby fizyczne, prawne, przedsiębiorcy. Dofinansowanie dla osób fizycznych wyniesie 60% kosztów inwestycji (obejmującej demontaż starego urządzenia, zakup i montaż nowego), ale nie więcej niż 6 tys. złotych.

Program jest adresowany również m.in. do wspólnot mieszkaniowych.

– „Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z dofinansowania i wymiany pieca, ponieważ automatyczne mierniki jakości powietrza systemu Airly, które działają na terenie Zamościa, wskazują, że jakość powietrza w mieście bywa zła, a mieszkańcy skarżą się na dym i smog. Piece ekologiczne to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i domowego budżetu”- mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Trwają przygotowania do przeprowadzenia naboru wniosków, który zaplanowano na marzec 2021 r. Od 1 lutego na stronie internetowej www.zamosc.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (w zakładce: informacje o środowisku – wnioski) udostępnione zostaną wzory wniosku wraz z załącznikami oraz Regulaminem udzielania dotacji.

Wnioski będą dostępne także w Biurze Obsługi Interesanta (parter Ratusza, ul. Rynek Wielki 13) oraz budynku Urzędu Miasta przy ul. Partyzantów 10.

Zasady wymiany pieca i skorzystania z dotacji, pozostają niezmienione. Mieszkańcy we własnym zakresie wybierają wykonawcę/instalatora, również sami zajmują się zezłomowaniem starego urządzenia, ale dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Miastem Zamość.

 

Regulamin udzielania dotacji nie przewiduje dofinansowania w sytuacji, gdy urządzenie zostanie wymienione już wcześniej.

Wnioski będzie można składać po ogłoszeniu naboru.

Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Zamość są do dyspozycji i udzielają informacji pod nr tel. 84 677 24 38.

źródło: UM Zamość

grafika: UM Zamość
grafika: UM Zamość
Poprzedni artykułDzielnicowi uratowali 55-latka przed wychłodzeniem
Następny artykuł87-latka nie dała się nabrać fałszywemu wnuczkowi i policjantowi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments