Dzielnicowi uratowali 55-latka przed wychłodzeniem

0
233
fot. KPP Krasnystaw

Wczoraj w trakcie służby krasnostawscy dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który znajdował się w pustostanie na terenie miasta. 55-latek zdradzał już pierwsze symptomy wychłodzenia. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy powiadomili załogę karetki pogotowia oraz pracowników opieki społecznej mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyczną.

Krasnostawscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać.

Wczoraj podczas służby dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który samotnie pomieszkiwał w jednym z pustostanów na terenie miasta. 55-latek zdradzał już pierwsze symptomy wychłodzenia. Mundurowi od razu powiadomili załogę karetki pogotowia oraz pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który również przybył na miejsce. Mężczyzna trafił pod fachową opiekę personelu medycznego. – informuje Jolanta Babicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mundurowi apelują o zwracanie uwagi na osoby zagrożone wychłodzeniem i informowanie o tym odpowiednich służb, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

 

Poprzedni artykułPonad 1000 litrów krwi od lubelskich Terytorialsów
Następny artykułZAMOŚĆ: Czas wymienić “kopciucha”! Miasto dopłaci Ci do nowego pieca
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments