GM. STARY ZAMOŚĆ: Tragiczny pożar domu. Nie żyje mężczyzna

0
826
Fot: bryg. Andrzej Knap

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru drewnianego domu, do którego doszło wczoraj w miejscowości Krasne w gminie Stary Zamość. W trakcie akcji gaśniczej ujawniono ciało mieszkającego tam 67-latka.

Do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego w miejscowości Krasne w (gm. Stary Zamość) doszło ok. godz. 13.00. Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali strażacy, a następnie policjanci.

Jako pierwsi pojawili się strażacy z miejscowej OSP Krasne – mieli naprawdę blisko, sytuacja była bardzo trudna: płomienie z dwóch pomieszczeń wydobywały się przez otwory okienne i drzwiowe a także przez ściany szczytowe, palił się również cały dach pokryty eternitem. Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie w miejscowości. – relacjonuje przebieg zdarzenia mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu – Strażacy przystąpili do działań gaśniczych podając dwa prądy wodne, jeden w obronie pomieszczenia nie objętego pożarem drugi na palącą się część budynku. Z uwagi na rozwiniętą fazę pożaru nie było możliwości wejścia do budynku. Do zdarzenia dojechały kolejne zastępy, które wsparły prowadzone działania, podając dwa kolejne prądy wody. Dopiero po wstępnym przygaszeniu pożaru, strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, z wykorzystaniem kamery termowizyjnej odnaleźli w jednym z pomieszczeń zwęglone ciało mężczyzny, był to właściciela budynku. – informuje Szozda.

Dalsze działania straży polegały na dogaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku, oraz oświetleniu terenu akcji na potrzeby działań grupy dochodzeniowo-śledczej Policji, która ustala przyczyny i okoliczności tego tragicznego pożaru.

Spaleniu uległy dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem oraz dach budynku. Jak wstępnie ustalono – prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia, mogło być zaprószenie ognia przez właściciela budynku. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. Sporym utrudnieniem w działaniach służb były śliska nawierzchnia oraz niska temperatura.

W akcji trwającej prawie 5 godzin wzięło udział łącznie 6 zastępów gaśniczych z OSP Krasne, Wierzba, Stary Zamość oraz JRG Zamość, ponadto na miejscu zdarzenia działania prowadzili dowódca JRG oraz Komendant Miejski PSP.

Poprzedni artykułGm. Zamość: Budynek starej szkoły zmienił przeznaczenie [ZDJĘCIA]
Następny artykułPonad 1000 litrów krwi od lubelskich Terytorialsów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments