Konkurs matematyczny dla szkół podstawowych pod skrzydłami AGH

0
489
I LO w Zamościu, fot. Nowy Kurier Zamojski

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego do udziału w Konkursie Matematycznym. V edycja konkursu odbywa się pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – uczelni, z którą I Liceum współpracuje już od kilkunastu lat organizując kursy roku zerowego z matematyki, fizyki, geografii i chemii i II etap Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Szkoły, które chcą wziąć udział w konkursie mogą to zrobić do 22 stycznia 2021 r. Zgłoszenie należy przesłać listownie lub drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły: http://www.1lo.com.pl/konkursy-85/Konkurs-Matematyczny-294.

Warto przekonać się, że nauka matematyki jest przede wszystkim inwestycją we własny rozwój, ale przynosi także wymierne korzyści w postaci nagród. Finaliści konkursu otrzymują nagrody rzeczowe, a laureaci, którzy rozpoczną naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego otrzymają stypendium naukowe na start, a w późniejszym czasie, jak wielu starszych kolegów, być może rozpoczną naukę w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

– materiał nadesłany

Poprzedni artykułJaka to melodia? Wygrana dla „Krok za krokiem” [WIDEO]
Następny artykułKrzysztof Kamil Baczyński – wystawa z okazji 100. rocznicy urodzin
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments