ZAMOŚĆ: Kierowca miał blisko 4 (!) promile alkoholu.

0
418
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował volkswagenem mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności i badanie narkotestem wykazały, że 36-latek z gminy Zamość znajdował się pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na ulicy Wojska Polskiego w Zamosciu policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volkswagen. Był to 36-letni mieszkaniec gminy Zamość. Funkcjonariusz podejrzewali, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 4 promile.

Dalsze czynności policjantów wykazały, że znajduje się on również pod działaniem środka odurzającego. Wstępne badanie narkotestem wskazało na obecność amfetaminy. Po przebadaniu pobranych próbek krwi stwierdzone zostanie dokładna ilość i rodzaj środka, który zażył 36-latek. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na parking strzeźony. On sam wkrótce usłyszy zarzuty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od kary sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułMamy nowych policjantów. 49 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. [ZDJĘCIA]
Następny artykułNowi strażnicy graniczni złożyli ślubowanie. NOSG przyjmie do służby jeszcze 110 osób
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments