Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi formacji wstąpiło 49 nowych funkcjonariuszy. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania policjantów mają skromniejszy charakter i odbywają się w macierzystych jednostkach.

49 funkcjonariuszy zostało przyjętych jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 40 mężczyzn i 9 kobiet. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa mają skromniejszy charakter odbywają się w macierzystych jednostkach.

W czwartek (14.01) w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło pięciu nowych funkcjonariuszy. „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.  Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – inspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Kraśniku,  Lubartowie, Łukowie, Łęcznej, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Włodawie i KWP w Lublinie.

źródło: KWP w Lublinie

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments