Zamojskie Stowarzyszenie HEureka Generator kończy realizację międzynarodowego projektu

0
377

Zamojskie Stowarzyszenie HEureka Generator kończy realizację międzynarodowego projektu zatytułowanego „Make the lead”. Wzięło w nim udział 30 przedstawicieli z organizacji pozarządowych z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Grecji i Słowacji. Głównym projektowym działaniem był kurs szkoleniowy, który odbył się w październiku 2020 roku. Po jego zakończeniu, przez cały listopad i grudzień, uczestnicy kursu  pracowali nad upowszechnianiem rezultatów, by jak najwięcej aktywnych osób dobrze przygotować  do roli liderów w projektach młodzieżowych.

 – Nasz projekt stworzył możliwość sporej, międzynarodowej grupie efektywnego przygotowania się do pełnienia odpowiedzialnej funkcji lidera. Uczestnicy poznawali metody pracy z grupą, uczyli się jak zarządzać ryzykiem w projekcie, monitorować działania, czy wzmacniać swoją wrażliwość w środowisku międzykulturowym – mówi Andrzej Smyk, prezes HEureki i trener edukacji poza formalnej.  

  Mieliśmy świetne warsztaty, podczas których rozwiązywaliśmy problemy z którymi spotykają się liderzy, a także inne aktywności, które mogą im pomóc  – powiedziała Laura Buksnyte z litewskiej organizacji TAVO Europa. 

– Dla mnie „być liderką” oznacza podejmowanie trafnych, dobrych dla grupy decyzji. Lider musi być charyzmatyczny i umieć zarządzać. Rola lidera jest ważna nie tylko wtedy, gdy wszystko się układa, ale przede wszystkim w sytuacjach krytycznych i trudnych do przewidzenia. To wszystko uświadomiłam sobie podczas tego kursu – dodaje Jelena Fjodorova, liderka z Estonii. 

Dzięki uzyskanym rezultatom przyszłe projekty Stowarzyszenia HEureka Generator i jego zagranicznych partnerów będą prowadzone efektywnie i bezpiecznie.

Projekt realizowany był w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.

Materiał wideo z kursu szkoleniowego TUTAJ

– materiał nadesłany

 

Poprzedni artykuł“Bestia ze Wchodu” nadciąga nad Zamojszczyznę. Przed nami naprawdę mroźne dni
Następny artykułKolejne serce na nakrętki stanęło w naszym regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments