“Bestia ze Wchodu” nadciąga nad Zamojszczyznę. Przed nami naprawdę mroźne dni

0
618

Dla osób „ciepłolubnych” nie mamy dobrych wieści. Jak zapowiadają meteorolodzy – w ten weekend na wchodzie kraju zapanują naprawdę siarczyste mrozy. Nie ominą one Zamościa i regionu. Synoptycy ostrzegają, że temperatury na Lubelszczyźnie w nadchodzących dniach mogą spaść nawet do minus 19 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia informujące o nadchodzących silnych mrozach dla kilku województw, w tym dla woj. lubelskiego.

Jak czytamy w komunikacie IMGW w piątek (15.01) i w nocy z piątku na sobotę (16.01) w woj. lubelskim: “prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C na wschodzie do -11°C na zachodzie. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -6°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 15 km/h do 20 km/h, w porywach do 25 km/h.”

Natomiast w sobotę (16.01) i w nocy z soboty na niedzielę (17.01) na Lubelszczyźnie: “prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -19°C na wschodzie do -13°C na zachodzie. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C na północnym wschodzie do -6°C na południowym zachodzie. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h, w porywach do 15 km/h.”

 

safe image

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Pijany jak bela kierowca audi uderzył w volkswagena
Następny artykułZamojskie Stowarzyszenie HEureka Generator kończy realizację międzynarodowego projektu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments