Nocą ulicą Wyszyńskiego, bez uprawnień podróżowała 16-latka

1
1629
fot. policja

16-latka nocą podróżowała suzuki bez włączonych świateł. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że nie posiadała uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. O zachowaniu nastolatki dowie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wczorajszej nocy na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu patrol zauważył pojazd marki Suzuki Swift. Uwagę policjantów zwróciło to, że samochód nie miał włączonych świateł. Postanowili wiec zatrzymać kierującą nim młodą kobietę do kontroli drogowej.

Jak się okazało, za kierownicą osobówki siedziała 16-latka z Zamościa. Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, miała jedynie kategorię B1. O zdarzeniu policjanci powiadomili jej rodziców, którzy przyjechali na miejsce kontroli. Zabrali córkę do domu, przekazano im również samochód.

16-latka ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Przypominamy, że posiadając kategorię prawa jazdy B1 16-letni kierowca może usiąść za kierownicę pojazdu jednak wcześniej musi spełnić określone prawem warunki. Ukończyć specjalny kurs w ośrodku szkoleniowym i zdać egzamin państwowy. Po tym może kierować pojazdem służącym do przewozu osób o maksymalnej masie wynoszącej 400 kilogramów. W przypadku pojazdów do przewozu towarów ich masa nie może przekroczyć 550 kilogramów. Znaczenie ma tutaj równie moc silnika, nie może być większa niż 20 koni mechanicznych. Posiadając kategorię B1 można wiec jeździć czterokołowcem lekkim lub motorowerem.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułMiasto szuka nowego wykonawcy remontu Akademii Zamojskiej
Następny artykuł“Pozaekranowe”, rodzinne ferie z ZDK
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

Ale głupia , ja w jej wieku to nawet telefonu nie miałem

Last edited 3 lat temu by Adam