Miasto szuka nowego wykonawcy remontu Akademii Zamojskiej

0
1688

Po tym, jak wykonawca rewitalizacji zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej -spółka Furmanek Renewal zrezygnował z prowadzenia dalszych prac, miasto ogłosiło przetarg na nowego wykonawcę inwestycji.

31 grudnia 2020 r. Miasto Zamość ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich przy kontynuacji remontu konserwatorskiego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. prace rewitalizacyjne historycznego obiektu dawnej Akademii wraz z dziedzińcem oraz elementy zagospodarowania i uzbrojenia terenu, a także dostosowanie budynku do funkcji kultury i nauki.

https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=71&p1=szczegoly&p2=73727

Termin składania ofert mija 25 lutego 2021r.

Całkowita wartość projektu pod nazwą „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” to 42 281 263,17 zł. Na realizację inwestycji Miasto Zamość otrzymało unijne dofinansowanie dofinansowanie w kwocie 23 925 305,26 zł.

Po zakończeniu prac, w obiekcie swoją siedzibę będzie miało I Liceum Ogólnokształcące. Z ogólnej przestrzeni użytkowej budynku Akademii Zamojskiej na cele kulturalne przeznaczone zostaną trzy pomieszczenia na parterze adaptowane na ekspozycję muzealną pn. Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej. Dziedziniec i poddasze zostaną w całości zaadaptowane na cele kulturalne Zamojskiej Akademii Kultury.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do realizacji nowych, atrakcyjnych ofert w zakresie działalności kulturalnej i edukacji kulturalnej m. in. zakup wyposażenia aranżacyjnego oraz multimedialnego pomieszczeń Zamojskiej Akademii Kultury, na którą składać będą się: ekspozycja muzealna Dzieje Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej – przestrzeń zajmowana przez Muzeum Zamojskie w Zamościu, Zamojskie Centrum Ilustracji – przestrzeń zajmowana przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska, kino studyjne – Akademicka Filmoteka (Zamojska Akademia Filmowa) – przestrzeń zajmowana przez Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Multimedialna Biblioteka (MultiBiblio / Mediateka) – przestrzeń zajmowana przez Książnicę Zamojską w Zamościu, Akademicka Pracownia Humanistyczna, Akademicka Pracownia Wielokulturowa, Poligon warsztatowy – przestrzeń zajmowana przez Zamojski Dom Kultury, Muzyczna Scena Plenerowa oraz Teatr w Akademii – sprzęt i wyposażenie z przeznaczeniem na organizację przedsięwzięć kulturalnych na dziedzińcu Akademii Zamojskiej przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Zamojski Dom Kultury.

żródło: UM Zamość

Poprzedni artykułZgłoś się po stypendium sportowe
Następny artykułNocą ulicą Wyszyńskiego, bez uprawnień podróżowała 16-latka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments