Pijany 29-latek wiózł autem swoje 6 – letnie dziecko

0
532
fot. KPP Biłgoraj

Całkowitym brakiem odpowiedzialności wykazał się 29 latek, który mając blisko 2 promile przewoził samochodem swoje 6 letnie dziecko. Chłopczyk podróżował bez wymaganego przepisami fotelika i zapiętych pasów. Na szczęście pijanego mężczyznę zatrzymali policjanci, a chłopczyk trafił pod opiekę matki.

Do zdarzenia doszło minionej nocy około godziny 0:30. Policjanci Komisariatu Policji w Józefowie patrolując miejscowość Panasówka (powiat biłgorajski) zauważyli jadącego „wężykiem” kierowcę osobowego fiata. Za kierownicą siedział 29 letni mieszkaniec gminy Tereszpol. Oprócz mężczyzny w pojeździe na tylnej kanapie znajdował się 6 letni chłopiec. Dziecko nie było przewożone w wymaganym przepisami foteliku, nie miało również zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dziecko trafiło pod opiekę mamy. Natomiast 29 latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci będą teraz ustalać, czy swoim zachowaniem naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie również  latek z gminy Biłgoraj. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w nocy z 1 na 2 stycznia br. kiedy kierował samochodem marki Audi. Policjanci zatrzymali go około godziny 0:40 w Biłgoraj na ulicy Tarnogrodzkiej. Jak wykazało przeprowadzone przez nich badanie 50 latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec w stosunku do nich zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł.

źródło: KPP Biłgoraj

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili! Nowa wiceprezydent Zamościa
Następny artykułZAMOŚĆ: Ferie z Muzeum. Nie będzie czasu na nudę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments