Porzucił w lesie szczeniaki. Policja prosi o pomoc. UDOSTĘPNIJ

0
702

Spacerujący po lesie w okolicach Zwierzyńca mężczyzna odnalazł porzucone szczeniaki. Natychmiast powiadomił policjantów. Psiakami zaopiekował się pracownik schroniska, a policjanci szukają sprawcy tego czynu. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami ze Zwierzyńca.

W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu otrzymali zgłoszenie o porzuconych szczeniakach. Psiaki zostały znalezione przez spacerującego po lesie mężczyznę. 66-latek z Zamościa będąc na niebieskim szlaku rowerowym, który prowadzi przez kompleks leśny łączący Zwierzyniec z Obroczą pomiędzy drzewami zauważył cztery szczeniaki rasy mieszanej maści jasno brązowej z czarnymi plamkami. Obok leżały worki. O odnalezionych psiakach natychmiast powiadomił policjantów.

68 179473 Porzucił w lesie szczeniaki. Policja prosi o pomoc. UDOSTĘPNIJ

Niestety jeden z psiaków nie przeżył, resztą zaopiekował się pracownik schroniska.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania osoby, która tak postąpiła ze szczeniakami. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami z Posterunku Policji w Zwierzyńcu na numer telefonu 47 815-77-12. W tej sprawie można również kontaktować się z dyżurnym zamojskiej komendy Policji dzwoniąc na dostępny całą dobę numer 47 815-19-00.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” Tak stanowi artykuł 1 ustawy o ochronie zwierząt. Ta sama ustawa zabrania znęcania się nad zwierzętami, a ich porzucanie uznawane jest za znęcanie się. Osoby, które w ten sposób traktują zwierzęta muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania i odpowiedzialnością karną. W myśl obowiązujących przepisów za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło

Poprzedni artykułNiedzielski: kategoryczny brak akceptacji dla szczepień poza przyjętymi zasadami
Następny artykułMożna już zwiedzać Rotundę Zamojską
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments