Sylwester 2020. O północy fajerwerków nie będzie.

1
1963
Fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl
Fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl

Sylwester 2020 będzie bardzo nietypowy. To oczywiście ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia i nakaz pozostania w domach w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. To będzie też pierwsza od niepamiętnych czasów sylwestrowa noc, kiedy o północy na niebie nie ujrzymy pokazu sztucznych ogni. 31 grudnia strzelać będzie można tylko do godz. 19.00, a w Nowy Rok od godz. 6.00.

W dniu 26 grudnia wejdzie w życie rozporządzenie porządkowe nr 54 wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego.

Pełna treść rozporządzenia znajduje się w BIP LUW

Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

Rozporządzenie dotyczy zakazu używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa i obowiązuje od dnia 26 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. – z wyjątkiem 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00.

Apelujemy, aby używanie wyrobów pirotechnicznych odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia – jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.– czytamy w komunikacie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak poinformowano – przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Wszelkie naruszenia zakazu podlegają karze grzywny wymierzonej na zasadzie i trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Pijana matka pojechała na zakupy. Dzieci zostawiła same w domu
Następny artykułPoszukiwany wpadł bo nie mial maseczki
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polska

XDDD