Podziękowania i słowa uznania dla zamojskiego policjanta

0
975
fot. KMP Zamość

Wyrazy najwyższego uznania za szczególną odwagę i ofiarność od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał starszy aspirant Marek Pawlak. Policjant z zamojskiej komendy kilka miesięcy temu narażając własne życie pomógł człowiekowi, który przebywał w palącym się mieszkaniu. Podziękowania i pamiątkę od Pana Ministra przekazał Komendant zamojskiej Policji.

Starszy aspirant Marek Pawlak „w dowód uznania, za gotowość do najwyższych poświęceń podczas wykonywania obowiązków służbowych …” oraz odwagę, ofiarność oraz poświęcenie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, otrzymał podziękowania od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego.

Nasz policjant, który na co dzień pełni służbę z czworonożnym pupilem kilka miesięcy temu z płonącego mieszkania na zamojskim Starym Mieście wydostał leżącego na łóżku mężczyznę. Starszy aspirant Marek Pawlak wykazał się wówczas niezwykłą odwagą, narażając własne życie bez wahania ruszył ratować drugiego człowieka.

Osobiste spotkanie Pana Ministra z policjantem z uwagi na panująca epidemię i związane z nią obostrzenia było w tym roku niemożliwe. Pamiątkowy grawerton oraz list od Pana Mariusza Kamińskiego starszemu aspirantowi Markowi Pawlakowi przekazał inspektor Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu, który również pogratulował policjantowi bohaterskiej postawy i podziękował za wzorowe wykonywanie obowiązków.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułOrszak Trzech Króli 2021 w Zamościu. Kto wcieli się w główne role?
Następny artykułZakupy w Wigilię. Zmiana w godzinach dla seniorów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments