Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę tzw. szpitali węzłowych (jest ich w Polsce 509), w których będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Na liście znalazły się dwa zamojskie szpitale: Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o. oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia społeczeństwa.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o. poinformował już, że prowadzi nabór na szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dla pracowników służby zdrowia.

Placówka zaprasza do skorzystania ze szpitalnego punktu szczepień. Aby zrealizować szczepienie (wstępny termin: połowa stycznia 2021r.) niezbędne jest przekazanie do 18.12.2020 (piątek) do godziny 1400 przez jednostki medyczne następujących informacji:

  • numeru PESEL pracownika
  • informacji, czy jest to pracownik medyczny
  • indywidualnie podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez każdego z pracowników, który chce się zaszczepić

Więcej informacji: LINK

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo:

Szpitale węzłowe w Zamościu i regionie.

szpitale Zamojski Szpital Niepubliczny prowadzi nabór na szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia

Pełna lista szpitali węzłowych

źródło: www.gov.pl, Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments