GAIA
26-latka kierując oplem w organizmie miała ponad promil alkoholu. Jej niepewną jazdę na ulicy Sienkiewicza zauważyli zamojscy policjanci. Jak się okazało posiadała także sądowy zakaz kierowania pojazdami, a w przeszłości odpowiadała już za jazdę na „podwójnym gazie”. Teraz ponownie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy dzisiejszej nocy na ulicy Sienkiewicza zauważyli kierującą oplem, która nie trzymała równego toru jazdy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że siedząca za kierownicą „astry” 26-latka była nietrzeźwa. Badanie wskazało w jej organizmie ponad promil alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się ponadto, że 26-latka już wcześniej odpowiadała przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Posiada również wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

26-latka z Zamościa ponownie stanie przed sądem i wytłumaczy się z jazdy na „podwójnym gazie” oraz złamania sądowego zakazu.

Zgodnie z kodeksem karnym, jeśli ktoś wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ponownie w takim stanie usiądzie za kierownicę poniesie surowszą odpowiedzialność. Sąd może wówczas wymierzyć karę nie do 2, a do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia samochodów. Łamanie prawa w takich przypadkach wiąże się także z konsekwencjami finansowymi – orzeczeniem przez sąd obowiązku zapłacenia świadczeń pieniężnych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments