fot. KMP Zamość
GAIA

Nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków przyczyniła się do wjechania do rowu kierującej oplem. Pojazdem jechała 26-latka, która trafiła do szpitala. Z tej kolizji wyszła z niegroźnymi potłuczeniami. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca otrzymała mandat. Policja apeluje o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 5:30 w Wólce Horyszowskiej w powiecie zamojskim. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca oplem jechała w kierunku Zamościa. Na prostym odcinku drogi nagle straciła panowanie nad samochodem, wpadła w poślizg i zjechała do przydrożnego rowu. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Policjanci i druhowie z OSP Czołki pomogli kobiecie wydostać się z opla. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Po badaniach opuściła placówkę służby zdrowia, z kolizji wyszła z niegroźnymi potłuczeniami. 26-latka była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca otrzymała mandat.

Policja apeluje o ostrożność. Drogi w powiecie zamojskim pokryły się śniegiem. Jest ślisko, droga hamowania wydłuża się. Zadbajmy, więc o bezpieczeństwo własne i innych dostosowując prędkość do warunków drogowych.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments