GAIA

Policjanci z Zamościa monitorowali zachowanie pieszych i kierujących w okolicach przejść dla pieszych. W ciągu jednego dnia ujawnili ponad 90 wykroczeń. W tej ogólnej liczbie blisko 50 wykroczeń dotyczyło niebezpiecznego i niezgodnego z prawem zachowania osób pieszych. Najczęściej piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym. Ponad 30 wykroczeń popełnili kierujący wobec pieszych. Wyprzedzali na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim oraz nie ustępowali pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszym.

Wczoraj na drogach powiatu zamojskiego policjanci z ruchu drogowego, swoją uwagę skupili na niechronionych uczestnikach ruchu. W ciągu jednego dnia policjanci ujawnili łącznie ponad 90 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. W tej ogólnej liczbie blisko 50 wykroczeń dotyczyło niebezpiecznego i niezgodnego z prawem zachowania osób pieszych. Najczęściej piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym.

Ponad 30 wykroczeń popełnili kierując wobec pieszych. Wyprzedzali na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim oraz nie ustępowali pierwszeństwa przechodzącym przez przejście pieszemu. Dla większości kontrolowanych uczestników ruchu popełnione przez nich wykroczenia zakończyły się mandatem.

Policjanci ujawnili także kilka niezgodnych z przepisami zachowań miłośników jednośladów. Oni najczęściej przejeżdżali przez przejścia dla pieszych w miejscach gdzie jest to niedozwolone. A jeden z kontrolowanych rowerzystów w kieszeni kurtki miał woreczek z suszem roślinnym. Dla 17-latka z Zamościa kontrola zakończyła się czynnościami procesowymi na komendzie. Młodzieniec odpowie nie tylko za wykroczenie drogowe, ale także za posiadanie marihuany.

Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego znajdując się w okolicach przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Kierujący zobowiązani są przepuścić pieszych znajdujących się na przejściu, natomiast pieszym nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, z za pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność. Ponadto obowiązkiem pieszych jest korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Przechodzenie przez jezdnie w miejscach do tego niewyznaczonych jest nie tylko prawnie zabronione, ale jest przede wszystkim niebezpieczne. Pamiętajmy także o odblaskach, które zdecydowanie ułatwiają dostrzec pieszego, szczególnie po zmierzchu w miejscach nieoświetlonych.

Zródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments