GAIA

W Galerii Hotelu Zamojskiego można oglądać pierwszą wystawę fotografii Grupy Twórczej „Kontrast”. Wystawa nosi nazwę „Prezentacja” i będzie czynna do końca stycznia 2021 roku.

Grupa Twórcza „Kontrast” – to twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniach i Związkach Twórczych (FRP, ZPAF, ZPAP) zajmujący się czynnie fotografią artystyczną. Powstała w grudniu 2019 r. i działa w ramach Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa. Siedzibą Grupy jest Zamojski Dom Kultury. Głównym celem  Grupy jest: promocja sztuki fotograficznej, prezentacja osiągnięć twórczych w fotografii artystycznej, promocja zamojskiej fotografii w środowisku ogólnopolskim, rozwój zamojskiego środowiska fotograficznego i popularyzację sztuki fotograficznej wśród młodzieży.

W skład Grupy wchodzą: Stanisław Orłowski (ZPAF)   –   kierownik artystyczny,  Henryk Szkutnik (ZPAP), Waldemar Siatka (AFRP), Tadeusz Adamczuk (AFRP) i Mirosław Chmiel (AFRP) – prowadzący Grupę z ramienia Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa.

Chcemy pokazywać swoją obecnością i twórczością świat w inny niecodzienny sposób, tworzyć coś co pozostaje w ludzkiej pamięci, by na naszych fotografiach czas się zatrzymał a fotografie choć na chwilę zatrzymały widza. Chcemy popularyzować piękno przyrody, krajobrazu, obyczajów, kultury i tego co nas otacza.” – podkreślają członkowie Grupy Twórczej „Kontrast”.

plakat kontrast „Prezentacja” - pierwsza wystawa Grupy Twórczej KONTRAST

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments