GAIA

Zakupy online to niewątpliwa wygoda i ułatwienie w codziennym życiu. Zbliżają się święta i większość z nas szuka prezentów dla bliskich właśnie w internecie. Jednak tak jak w świecie realnym tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta i pomimo uiszczenia opłaty nie otrzymamy ani wymarzonego towaru, ani zwrotu pieniędzy. W miniony piątek policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali trzy takie zgłoszenia od mieszkańców powiatu, którzy stali się ofiarami oszustów. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów online.

W piątek do policjantów zgłosiła się 38 latka, która poinformowała policjantów, że na jednym z portali społecznościowych zauważyła ofertę sprzedaży telefonu komórkowego, która ja zainteresowała. Kobieta nawiązała kontakt z osobą sprzedającą i po uzgodnieniu szczegółów postanowiła wybrać opcję za pobraniem. Po kilku dniach otrzymała przesyłkę, ale zamiast upragnionego telefonu wewnątrz znajdowały się…śmieci. Na szczęście udało się zablokować przelew środków.

Tego samego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie od 47 letniego, który także na portalu społecznościowym znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ekspresu ciśnieniowego. Mężczyzna przelał na wskazane konto bankowe pieniądze jednak nie doczekał się przesyłki. Po kilku dniach kontakt ze sprzedawcą urwał się a konto zostało usunięte z portalu. Mężczyzna stracił w ten sposób 400 złotych. W ten sam sposób oszukany został 42 latek, który na portalu ogłoszeniowym chciał kupić robot kuchenny. Jak przekonywał sprzedawca był to nie udany prezent, którego chce się szybko pozbyć stąd atrakcyjna cena. 42 latek po uzgodnieniu szczegółów przesłał 900 złotych na wskazane konto jednak nie otrzymał przesyłki ani zwrotu pieniędzy.

Policjanci poszukują oszustów i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów online.

źródło: KPP Biłgoraj

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments