Wypadek na Śląskiej (zdjęcia)

0
1838
GAIA

Na ulicy Śląskiej w Zamościu 59-latka kierując seatem skręcała w lewo. Nie zauważyła, że z naprzeciwka nadjeżdża volkswagen. Nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia samochodów. Po tym kierującą i 8-letnia pasażerka volkswagena trafiły do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność oraz skupienie uwagi na drodze.

W godzinach popołudniowych w sobotę na ulicy Śląskiej w Zamościu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy pracując na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca osobowym seatem jechała ulicą Śląską od strony ulicy Szczebrzeskiej. Zamierzała skręcić w lewo w ulicę Chłodną jednak rozpoczynając ten manewr nie upewniła się, czy z naprzeciwka nikt nie nadjeżdża. Jak się okazało jechała tamtędy kierująca volkswagenem, która nie zdążyła zareagować i w jej samochód uderzyła kierująca seatem, 59-letnia mieszkanka gminy Sitno.

Po zderzeniu pomocy medycznej potrzebowała 28-letnia kierująca volkswagenem wraz z 8-letnią pasażerką. Obie zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosły poważniejszych obrażeń jedynie niegroźne potłuczenia.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że uczestniczki kolizji były trzeźwe. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci z dochodzeniówki oraz technik kryminalistyki. Zabezpieczali ślady, wykonywali oględziny, przesłuchiwali świadków. Prowadzone  postępowanie pozwoli na wyjaśnienie szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Przypominany o obowiązku zachowania ostrożności na drodze oraz skupienie za kierownicą. Przed wykonaniem manewru zawsze należy wcześniej upewnić się, czy jest on bezpieczny. Bowiem chwila nieuwagi może mieć tragiczne skutki.

Źródło: KMP Zamość – starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments