GAIA

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Od 12 lat, tego dnia, Zamojskie Centrum Wolontariatu, przy wsparciu Prezydenta Miasta Zamość, organizowało w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” uroczystą galę dla osób indywidualnych, szkolnych klubów, organizacji i instytucji zaangażowanych w wolontariat. Wydarzenie to zawsze było okazją do spotkania dla „całej armii dobrych ludzi”, którzy poświęcają swój czas na angażowanie się w różnorodne działania społeczne, do wymiany doświadczeń,  promowania pięknej idei wolontariatu, a także do pochwalenia się tym, co robi Zamojskie Centrum i co robią wolontariusze działający „pod skrzydłami” Stowarzyszenia. Było też okazją do wręczenia dyplomów, upominków i podziękowania wszystkim za tę szczególną pracę.

W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, tradycyjna gala, w której zwykle uczestniczyło ponad 200 osób, odbyć się nie może.

Święto wolontariuszy uczczonej zostanie więc inaczej: akcją banerową, pod hasłem „Podziękuj wolontariuszom”.

5 grudnia, na Rynku Wielkim zostanie ustawiony stelaż z czterema planszami: na dwóch będą zdjęcia z akcji wolontarystycznych, a na pozostałych –  zdjęcia z gal pokazujące, jak do tej pory dziękowaliśmy ochotnikom. Na tych planszach znajdzie się też wolne miejsce na życzenia i podziękowania dla wolontariuszy, które mieszkańcy miasta będą mogli napisać przygotowanymi  markerami. Ta reklamująca zamojski wolontariat konstrukcja, będzie eksponowana do 28 grudnia. Poza akcją na Rynku Wielkim, zorganizowaliśmy jeszcze „akcję balkonową”. Banery promujące wolontariat zostaną rozwieszone w różnych częściach naszego miasta. – zapowiada Krystyna RybińskaSmyk, wiceprezes Zamojskiego Centrum Wolontariatu.

To przedsięwzięcie Zamojskiego Centrum Wolontariatu zostanie oficjalnie ogłoszone – w obecności zaproszonych wolontariuszy – dnia 6 grudnia, o godzinie 15.00, podczas otwarcia lodowiska.

Akcja jest sfinansowana ze środków „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments