Remont ulicy Lubelskiej zakończony [ZDJĘCIA]

0
2475
fot. UM Zamość

Dobra wiadomość dla kierowców! Zakończył się trwający od początku tego roku remont ulicy Lubelskiej w Zamościu. Zadanie zrealizowało Miasto Zamość przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja pochłonęła przeszło 13 mln złotych, z czego kwota dotacji wyniosła ponad 6,3 mln.

Co się zmieniło po remoncie? Poprawił się stan nawierzchni ulicy Lubelskiej oraz skrzyżowania ulic: Wiejska – Lubelska – Wojska Polskiego – Marszałka J. Piłsudskiego (w jego miejscu wybudowano rondo). Powstały ścieżki rowerowe, zlikwidowano bariery architektoniczne (elementy nawierzchni są  dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – zaniżono krawężniki i wbudowano płytki typu „hold” z wypustkami na przejściach dla pieszych), poprawiło się bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszych.

Projekt obejmował m.in.: wykonanie konstrukcji zjazdów, skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów wraz z zatokami autobusowymi, budowę wiat przystankowych wraz z montażem ławek, koszy na śmieci i tablic reklamowych, wycinkę drzew i wykonanie nasadzeń rekompensujących. W ramach przebudowy ulicy Lubelskiej wykonano też sieć monitoringu.

 

 

 

 

Poprzedni artykułWirtualny spacer po Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu.
Następny artykułZAMOŚĆ: 11-latek uciekł z domu, bo posprzeczał się z mamą o obowiązki lekcyjne
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments