GAIA

Podczas Świąt Bożego Narodzenia obowiązywać ma limit gości, jakich można będzie zaprosić do mieszkania. Rząd przygotował właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie.

W projekcie zapisano, że do 27 grudnia zakazuje się organizowania imprez, spotkań i zebrań z wyłączeniem m.in. „imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Limit osób nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących”.

Wczoraj do sprawy limitu gości podczas imprez domowych w okresie świątecznym odniósł rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił on, że rozporządzenie mówi o tym, iż limit nie dotyczy osób, które mieszkają ze sobą. „Do nich może dołączyć jeszcze pięć dodatkowych osób” – uściślił.

„Jeżeli są jakieś wątpliwości, to w finalnej wersji rozporządzenia doprecyzujemy zapis tak, aby każdy go zrozumiał” – powiedział Müller.

źródło: PAP

- reklama-
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Duupa

I co będą chodzić po domach,i pytać czy jesteśmy z jednego gospodarstwa? żałosne. u mnie,bedzie O 10osob za dużo? bo domowników 5 i 10sob zaproszonych i mam to,gdzies te całe plandmie

hehe
Reply to  Duupa

masz pecha do ciebie przyjda, bo namierza cie po ip

hmmm

a jak liczyc ozdrowienców?

Tomasz

To jest tylko rozporządzenie rządu więc nie musowo się do niego stosować ( można ale nie ma przymusu ).