Black Friday już wkrótce. Przygotowaliśmy dla was garść informacji, niezbędnych przed rozpoczęciem przedświątecznych zakupów. Sprawdźcie, co warto kupić i jak się przygotować do nadchodzących wyprzedaży.

Łowcy okazji powinni mieć oczy szeroko otwarte pod koniec listopada. Właśnie wtedy wypada największe, międzynarodowe święto wyprzedaży — słynny Black Friday. Tradycja ta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ostatni weekend miesiąca, tuż po Święcie Dziękczynienia, sklepy dokonują wyprzedaży na ogromną skalę. W ten sposób oficjalnie otwiera się okres przedświąteczny.

W Polsce Black Friday występuje masowo już od ładnych kilku lat, a jego popularność wciąż rośnie. Oczywiście nadal nie dorównujemy w tym Amerykanom, którzy w czasie tych wyprzedaży dosłownie szturmują sklepy w poszukiwaniu jak najkorzystniejszych okazji. Chociaż ich zmagania przy sklepowych półkach i wyrywanie sobie towaru mogą czasem wyglądać komicznie, i my powinniśmy w granicach wyznaczonych przez zdrowy rozsądek odnaleźć w sobie taką smykałkę do wykorzystywania okazji.

Kiedy w Polsce odbywa się Black Friday?

Czarny Piątek, bo tak można przetłumaczyć to amerykańskie pojęcie, odbywa się w ostatni piątek listopada. W tym roku wypada 27.11. To sygnał dla wszystkich, że właśnie rozpoczyna się sezon przedświąteczny, a galerie i sklepy wypełniają się bożonarodzeniowymi dekoracjami.

Warto w tym czasie rozejrzeć się za prezentami dla najbliższych. Nadchodzące wyprzedaże będą idealnym momentem, żeby kupić elementy najnowszych kolekcji po naprawdę okazyjnych cenach. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów przed Wigilią. Nie będziemy już szukać upominków na ostatnią chwilę i spokojnie zmieścimy się w domowym budżecie.

Black Friday — na co warto czekać?

Zasadniczo Black Friday skupia wszystkie branże. Niezależnie od tego, czego potrzebujemy, warto rozejrzeć się i sprawdzać na bieżąco, czy interesujące akurat nas przedmioty nie znalazły się na wyprzedażowej liście.

Wśród najbardziej wyczekiwanych znajdują się:

  • Telewizory — ich promocje są najbardziej wyczekiwane przez klientów ze względu na obniżki, które sięgają 50%.
  • Telefony — produkty w sklepach typu Media Expert oferują nawet 30% zniżki na najnowsze modele. Dodatkowo oferują korzystne raty z odroczoną spłatą.
  • Ubrania i obuwie — wszystkie „sieciówki” dołączają do Black Friday. To szansa, by wymienić starą kolekcję na nową i oczarować bliskich świetną stylizacją przy rodzinnym stole.
  • Sprzęt sportowy — siłownie wciąż są zamknięte, więc to najlepsza okazja do urządzenia domowego fitness klubu. Wszelki sprzęt sportowy, łącznie z ubraniami i ochraniaczami, a także odżywkami białkowymi znajdziecie w atrakcyjnych cenach.
  • Gry i konsole — ogromną popularnością cieszą się obecnie gry wideo, które będą wymarzonym prezentem dla każdego nastolatka. Specjalnie na Black Friday Xbox obniżył ceny kilkuset pozycjom. Podobne promocje znajdziecie w PS Store i na Steamie.
  • Sprzęt medyczny — okazyjnie można kupić np. ciśnieniomierz i pulsoksymetr.

Cyber Monday — wyprzedaże dla spóźnialskich

W naszym kraju coraz bardziej zyskuje na popularności tzw. Cyber Monday, który obejmuje sklepy internetowe. Znajdziemy wtedy ponowne, często przedłużone promocje na miarę Czarnego Piątku. Mogą jednak obejmować inne produkty. To świetna okazja, żeby bez wychodzenia z domu zakupić interesujące nas rzeczy. Cyber Monday to szansa głównie dla mniejszych firm, którym na co dzień trudno konkurować z międzynarodowymi koncernami.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments