BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę Dariusza Piekuta pt. „Dwie drogi”. Okazją jest jubileusz 35 lat pracy twórczej artysty, który swe pasje twórcze realizuje w technice wyrafinowanego i pełnego wirtuozerii rysunku, jak i w wysmakowanych kompozycjach malarskich.

Dariusz Piekut jest przedstawicielem zamojskiego środowiska plastycznego, wzbogacając je o swą znakomitą twórczość.

Wystawa realizowana jest w wersji online.

Dariusz Piekut w 1979 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. W latach 1980-1984 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z grafiki z wyróżnieniem w pracowni druku płaskiego(litografia) u prof. Danuty Kołwzan- Nowickiej.

Obecnie zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, USA, Niemcy, Bułgaria, Belgia, Australia),oraz w Muzeum w Lubaczowie, Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, Hrubieszowskim Domu Kultury, BWA Galerii Zamojskiej, Muzeum w Kutnie i Muzeum w Bielsku-Białej.

Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1997 roku. Od 2016 r. wystawia obrazy na aukcjach Sopockiego Domu Aukcyjnego w Warszawie. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych rysunku i malarstwa w Polsce, Niemczech, Litwie, Włoszech, Czechach, Słowacji, Ukrainie i Tajlandii. W 2010r. laureat Certyfikatu Najwyższej Jakości /Honorary Certificate of the Highest Quality – Short List/ VII Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilznie /Czechy/. Otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień za twórczość w dziedzinie rysunku i malarstwa w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. 45 wystaw indywidualnych, udział w  ponad 100 zbiorowych.

Obrazy i rysunki artysty znajdują się w stałej ekspozycji w Galerii BWA w Wałbrzychu, Galerii Nankiera we Wrocławiu,  Galerii „Pod Arkadami w Zamościu”, BWA Galerii Zamojskiej, Galerii WITRYNA w Lublinie, Galerii ATU w Lublinie, Galerii Rynek 5 w Lublinie, Galeria Norland  w Warszawie, Galeria BWA Sandomierz, Galeria Glaza Design w Gdańsku.

[źródło: BWA Galeria Zamojska]

zaproszenie "Dwie drogi" Dariusza Piekuta

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments