Powietrze dla Koła. PSONI Koło w Zamościu zbiera na autobus dla dzieci niepełnosprawnych. Pomóżmy!

0
1403
PSONI Koło w Zamościu prowadzi Kampanię “Powietrze dla Koła”. Jej celem jest zebranie środków na dofinansowanie zakupu autobusu do przewozu dzieci niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Zbiórkę można wesprzeć na stronie: https://zrzutka.pl/k8duv9. Zachęca do tego ambasador akcji, aktor Jakub Dmochowski znany z serialu Barwy Szczęścia [FILM].

PSONI Koło w Zamościu jest tak naprawdę jedyną placówką w powiecie zamojskim, która edukuje dzieci i młodzież z różnym stopniem niepełnosprawności i z różnymi sprzężeniami. To znaczy dzieci oprócz niepełnosprawności intelektualnej mają m.in. AUTYZMNIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ: RUCHOWĄ, SŁUCHOWĄ, WZROKOWĄ.

“Dowozimy do Ośrodka dzieci m.in. z niepełnosprawnością ruchową od poniedziałku do piątku na zajęcia edukacyjne i rehabilitację w związku z tym  potrzebujemy samochodu z windą. Codziennie 5 busów dowozi 68 dzieci i młodzież niepełnosprawną pokonując około 1000 tys. km, dowożąc z powiatu zamojskiego i gmin powiatu biłgorajskiego.        Codzienna eksploatacja NASZYCH BUSÓW- pojazdów, powoduje, że bardzo szybko się zużywają i ulegają częstym awariom. Naprawy są bardzo, ale to bardzo kosztowne – często jedna naprawa sięga około 5-6 tys. złotych. Awaria busa utrudnia uczestnictwo dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w edukacji i rehabilitacji, co wpływa niekorzystnie na ich rozwój.” – informuje Stowarzyszenie.

Organem prowadzącym OREW jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, niedochodową, nie prowadzi działalności gospodarczej. Wszelkie uzyskane środki pozyskuje od darczyńców lub z grantów.

Obecne Stowarzyszenie podpisało umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zakupu autobusu. Jednak do całkowitego sfinansowania autobusu brakuje jeszcze 93 000,00 zł.

“BĄDŹ naszym DARCZYŃCĄ i wesprzyj naszą zbiórkę, żeby KAŻDE DZIECKO, MOGŁO REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA, żeby po prostu mogło się UCZYĆ i SPOTYKAĆ z PRZYJACIÓŁMI. Nie ZABIERAJMY  im tego!!! TWOJE WSPARCIE BĘDZIE POWIETRZEM DLA KOŁA, ABY NASZ BUS MÓGŁ JEŹDZIĆ PO NASZE DZIECI.” – apeluje Stowarzyszenie PSONI Koło w Zamościu.

 

Poprzedni artykułMamy 47 nowych policjantów.
Następny artykułKradł na terenie kilku województw, wpadł w Zamościu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments