- reklama-

47 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiego garnizonu Policji. Z uwagi na obostrzenia wynikające z panującej epidemii, ślubowania przyjętych do służby stróżów prawa miały skromniejszy charakter. Młodzi policjanci już niebawem będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców pełniąc służbę w swoich macierzystych jednostkach.

To już piąty w tym roku nabór funkcjonariuszy do służby w lubelskim garnizonie Policji. W szeregi formacji wstąpiło 47 młodych policjantów. Wśród nowoprzyjętych do służby jest 41 mężczyzn i 6 kobiet.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach naszej formacji. Z rąk szefa lubelskiego garnizonu Policji młodzi adepci otrzymali legitymacje służbowe.

Młodzi policjanci już niebawem będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie w swoich jednostkach. Oprócz Wydziału Konwojowego KWP i OPP w Lublinie, nowi policjanci zasilą jednostki Policji w takich jednostkach jak: KMP w Białej Podlaskiej (3), KMP w Chełmie (8), KMP w Lublinie (10), KMP w Zamościu (1), KPP w Łukowie (2), KPP w Puławach (1), KPP w Rykach (1), KPP w Janowie Lubelskim (2) i KPP w Tomaszowie Lubelskim (1).

źródło: KWP w Lublinie

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments