Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu.

0
3427
GAIA

Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu.

Na kulinarnej mapie Zamościa pojawiło się nowe, godne polecenia miejsce. Pizzeria Stopiątka, bo o niej mowa powstała w Centrum Handlowym E. Leclerc przy ul. Wyszyńskiego (w miejscu dawnej Verony). Jest to pierwszy w naszym mieście lokal tej ogólnopolskiej sieci. Wystrojem pizzeria nawiązuje do czasów PRL-u. Motywem przewodnim jest kultowy samochód Syrena 105, to od niej restauracja wzięła swoją nazwę. Z minioną epoką kojarzą się też nazwy serwowanych w lokalu pizz.

Pizzeria Stopiątka to sieć obecna na polskim rynku już od ponad 20 lat. Pierwszy lokal tej marki powstał w 1998 r. w Busku – Zdroju. Dziś w całej Polsce pod szyldem „Stopiątka” działa już ponad 50 restauracji. Jedna z nich w połowie października otworzyła swoje podwoje w Zamościu w CH E. Leclerc przy ul. Wyszyńskiego 13. 

Gdy wchodzimy do zamojskiej Stopiątki naszą uwagę zwraca ogromne graffiti znajdujące się na ścianie przed wejściem. Przedstawia ono m.in. znak rozpoznawczy lokalu – PRL-owską „królową szos”. Malunek to dzieło zamojskiej Grupy Stforky. Wewnątrz pizzerii niespodzianek jest więcej. W oczy rzucają się zwłaszcza kanapy, które wyglądają, jak wymontowane z „Syrenki”. Gdy zajrzymy do menu, nazwy pizz znów przywiodą nam na myśl elementy charakterystyczne dla minionej epoki. Możemy zamówić pizzę „Ludową”, „Popularną”, „Obywatelską”, „Farelkę” „PGR”, „Trabant”, „Przodownik”, „Teleranek”, czy „Traktorzystkę”. Wybór jest naprawdę spory, bo Pizzeria Stopiątka oferuje ponad 40 rodzajów pizzy (weganie i wegetarianie także znajdą tu coś dla siebie). Miłośników tradycyjnego włoskiego specjału na pewno ucieszy fakt, że do wyboru są aż trzy rodzaje ciast (cienkie, tradycyjne oraz puszyste) i trzy rozmiary. Największa pizza mierzy aż 60 cm!  

Ceny średniej pizzy (32 cm) wahają się od 18,90 do 38,90 zł. Za pizzę w rozmiarze max (45 cm) w zależności od rodzaju zapłacimy od 26,90 do 41,90 zł. Za największą 60 – centymetrowa pizzę zapłacimy natomiast od 38,90 do 57,90 zł. Warto dodać, że oprócz pizzy, zjemy tu także sałatki i makarony.

Lokal jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-22.00, w niedziele handlowe w godz. 9.00 – 22.00 (po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej będzie otwarte do północy), w niedziele niehandlowe w godz. 13.00 – 22.00. Obecnie, ze względu na wprowadzone przez rząd obostrzenia, jedzenie na miejscu w lokalu nie jest możliwe. Możemy natomiast zakupić pizzę „na wynos”, a także zamówić ją telefonicznie pod numerem 501 117 105, bądź online za pośrednictwem strony: www.105.pl/pizzeria-zamosc. Gdy zdecydujemy się na tę ostatnią opcję, czekają na nas atrakcyjne rabaty. Na stronie internetowej pizzerii znajdziemy kupony upoważniające do 15% zniżki. Każdego dnia rabat obejmuje inny rodzaj pizz lub dań. Pizzeria Stopiątka oferuje płatności gotówką lub online, bezkontaktową dostawę oraz darmowy dowóz na terenie miasta, przy minimalnej kwocie zamówienia wynoszącej 18,90 zł. Za dowóz poza teren miasta (okoliczne miejscowości) trzeba dopłacić.

Zachęcamy do śledzenia Facebookowego profilu: Pizzeria 105 Stopiątka Zamość

dsc 3300 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3277 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3283 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3282 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3284 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3286 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3303 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3305 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3292 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3289 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. dsc 3297 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. niedzielny obiad Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. bezpieczna pizza 02 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. pracujemy dla was bezpiecznie Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. meatballs vegetarian 01 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. rodzaje ciasta Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zapaau online Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. spaghetti bolognesse Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zostas w domu 04 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zamawiaj online Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zostas w domu 01 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zostas w domu 02 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. meatballs vegetarian 02 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. oliwy Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. weekend Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu. zostas w domu 06 Pizzeria Stopiątka otworzyła swój pierwszy lokal w Zamościu.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments