GAIA

We wtorek, 10 listopada 2020 zmarł nagle doktor Jerzy Derkacz, lekarz, specjalista laryngolog, wieloletni pracownik Oddziału Laryngologii w „starym” i „nowym” szpitalu w Zamościu, a także Senator RP III Kadencji. Miał 70 lat.

Dziękuję Wam wszystkim – Przyjaciele, Znajomi, Drodzy Pacjenci za słowa wsparcia i kondolencje. Tata zmarł w wyniku niewydolności krążenia, po nagłym zatrzymaniu akcji serca i mojej bezskutecznej niemal 2-godzinnej reanimacji. To nie był COVID, co potwierdziły ujemne testy przeprowadzone przez całą naszą rodzinę. W dniu jutrzejszym odbędą się uroczystości pogrzebowe. Rozumiem, że nie każdy może pozwolić sobie na przyjazd do Zamościa, dlatego bardzo proszę o modlitwę z a Jego Duszę.” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn zmarłego, Marek Derkacz.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek, 13 listopada o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym Św. Krzyża w Zamościu. Po mszy nastąpi przewiezienie i złożenie ciała do grobu na Cmentarzu Parafialnym.

124994344 1096393404149674 5170752817434657319 o 1 Zmarł doktor Jerzy Derkacz, laryngolog zamojskiej służby zdrowia

 

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pytanie

a ile osob moze byc na pogrzebie? (wg sanepidu)

Info
Reply to  pytanie

Ile osób na pogrzebie: na cmentarzu w czasie pandemii w czerwonej strefie?Jeżeli wydarzenie odbywa się na zewnątrz należy zachować dystans 1,5 m i zakryć usta i nos. Nie ma tu podanego limitu osób.

kmicic

cóż za tragiczna wiadomość, odszedł lekarz z holistycznym podejściem, wyrazy współczucia dla rodziny, a ja się wybierałem do Pana doktora na wizytę, cóż dla mnie to był jedyny fachowiec w swojej dziedzinie