GAIA

W Dzień Jeża (10 listopada) na terenie Zamościa pracownicy wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta z pomocą Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu, ustawili domki dla tych niezwykle pożytecznych zwierzaków, objętych ścisłą ochroną.

Przestronne, ciepłe domki, które dodatkowo będą wyłożone sianem od zamojskiego zoo, zbudowała Castorama Polska. Firma po raz drugi chętnie włączyła się w akcję pomocy jeżom. W ubiegłym roku jej pracownicy przygotowali cztery domki, a w tym roku jest ich w sumie osiem. Dzięki pomocy Castoramy, jeże będą mogły przetrwać zimną, najtrudniejszą dla nich, połowę roku.

Domki, które zostały ustawione w miejscach, gdzie jeże są najczęściej widywane, zostały dobrze zamaskowane, by wyglądem przypominały zwierzętom ich naturalną kryjówkę. W kilku innych miejscach usypano stosiki z liści, by również tam jeże znalazły schronienie na zimę.

To już druga tego typu akcja organizowana w Zamościu, pierwsza odbyła w ubiegłym roku. Dało się zauważyć, że był to dobry pomysł, ponieważ wszystkie domki miały swoich lokatorów, a ostatni jeż, wyprowadził się ze swojego lokum początkiem maja w towarzystwie młodych.

źródło: UM Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments