GAIA

Biuro Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Sprawiedliwości wspólnie z Instytutem Wymiaru Sprawiedliwości organizuje kolejną edycję konkursu Capture The Flag „153+1”. Powstał on z myślą o młodych informatykach, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

Zapraszamy na Capture The Flag „153+1”. Konkurs dla młodych miłośników informatyki

Capture The Flag 153+1 to druga edycja międzynarodowego konkursu, którego celem jest popularyzowanie tematyki cyberbezpieczeństwa w atrakcyjny i przystępny dla młodych ludzi sposób. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym są międzynarodowe eliminacje przeprowadzone w formule on-line, drugi to wielki finał z udziałem 20 najlepszych drużyn, który odbędzie się w formule zdalnej.

Międzynarodowa obsada

W związku z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej w konkursie oprócz uczniów szkół ponadpodstawowych z Polski mogą brać udział ich rówieśnicy z Czech, Słowacji i Węgier.

Chcemy, aby młodzi ludzie rozwijali zainteresowanie cyberbezpieczeństwem i wykorzystywali swoje umiejętności zgodnie z prawem. Temu właśnie ma służyć konkurs Capture The Flag „153+1”.

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi aplikacji internetowych, projektami związanymi z przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

Rejestracja

Rejestracja uczestników (1 i 2-osobowych zespołów) trwa do 22 listopada na stronie www.153plus1.eu Eliminacje odbędą się w dniach 23 listopada – 4 grudnia, a finał zaplanowano na 18 grudnia.

Atrakcyjne nagrody

Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Pierwsza drużyna otrzyma 10 000 zł, druga 5 000 zł, a zdobywcy trzeciego miejsca 2 500 zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.153plus1.eu

 

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

„Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”„It was financed by the Justice Fund administered by the Minister of Justice of Poland”

plakat v7 gazeta v1 Zapraszamy na Capture The Flag „153+1”. Konkurs dla młodych miłośników informatyki

logotyp ms bez godla w orientacji poziomej Zapraszamy na Capture The Flag „153+1”. Konkurs dla młodych miłośników informatyki logo fs kolor orientacja pozioma Zapraszamy na Capture The Flag „153+1”. Konkurs dla młodych miłośników informatyki

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments