- reklama-

Zapraszamy do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1”

Zachęcamy do udziału w drugiej edycji międzynarodowego konkursu Capture The Flag „153+1”. Powstał on z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. W tym roku w przedsięwzięciu mogą wziąć udział uczniowie z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Finał jest planowany na 3-4 grudnia 2020 r. Organizatorem konkursu jest Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, a patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Konkurs Capture The Flag „153+1”

Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. W 2020 r. zostanie zorganizowana druga edycja tego przedsięwzięcia.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to międzynarodowe eliminacje, drugi – wielki finał z udziałem 10 najlepszych drużyn z każdego państwa.

Zasady uczestnictwa

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły oraz pojedynczy uczniowie. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel lub opiekun prawny, korzystając z formularza dostępnego się na stronie https://www.153plus1.eu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 22 listopada br.

Pierwszy etap potrwa od 23 listopada – 4 grudnia 2020 r. i zostanie przeprowadzony w formule on-line. Drugi etap, czyli finał konkursu, jest planowany na 18 grudnia i w formule zdalnej

Dodatkowe informacje

Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody finansowe (I miejsce – 10 000 zł, II miejsce – 5 000 zł, III miejsce – 2 500 zł).

Dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://www.153plus1.eu/.

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem? Weź udział w konkursie „153+1”!

„Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”„It was financed by the Justice Fund administered by the Minister of Justice of Poland”

plakat v7 gazeta v1 Zapraszamy do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1”

logo fs kolor orientacja pozioma Zapraszamy do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1” logotyp ms bez godla w orientacji poziomej Zapraszamy do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1”

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments