GAIA

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w  Zamościu zaprasza na pokaz specjalny filmu „La Gomera” – kryminalnej komedii w reżyserii mistrza rumuńskiej Nowej Fali Corneliu Porumboiu. Projekcja filmu odbędzie się 8 listopada 2020 o godz. 19:00 w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

Reżyser filmu zabiera nas na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa Cristi, skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu (Vlad Ivanov), by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femme fatale (Catrinel Marlon), której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heist movie i westernu, garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

Bilety: 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy) / dostępne w sprzedaży internetowej: www.stylowy.net lub w kasach kina, ul. Odrodzenia 9

la gomera plakat CKF„Stylowy" zaprasza na pokaz specjalny filmu „La Gomera"

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments