GAIA

W całym kraju nie ustają protesty wobec niedawnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Dziś (29.10) w Zamościu zapowiedziano kolejną już manifestację.

dzień czwarty strajku kobiet. spotykamy się na rynku wielkim o 17 aby z niego wykonać przemarsz na ulicę pilsudskiego. nie poddajemy sie! nie tracimy sily! tak latwo nas nie uciszycie! liczymy na obecnosc.” – piszą na Facebooku organizatorzy dzisiejszej demonstracji [pisownia oryginalna].

Wczorajszy protest rozpoczął się na przed gmachem sądu przy ul. Wyszyńskiego. Następnie   demonstranci niosący tekturowe tabliczki z hasłami, przemaszerowali ulicami miasta.

Gdy protestujący mijali kościoł pw. Matki Bożej Królowej Polski, napotkali tam grupę osób określających się jako obrońcy życia i obrońcy Kościoła (wśród nich byli m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej). Doszło do konfrontacji, ale sprowadziła się ona jedynie do wymiany zdań. Obyło się bez incydentów.

Poniżej fotorelacja.

 

 

 

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
co za gamonie

ci z dwoma piorunami nazistów to chyba nadgorliwi idioci? nikt im nie powiedzial ze piorun mial byc tylko jeden na manifestacji?