GAIA

W Sitańcu w okolicy cmentarza kierująca toyotą zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Na jej manewr nie zdążył zareagować jadący za nią kierowca ciężarowej scanii, który uderzył w tył osobówki. W wyniku tego zdarzenia kierująca toyotą trafiła do szpitala. Szczegółowy przebieg zajścia wyjaśniają policjanci i apelują o skupienie uwagi za kierownicą oraz szczególną ostrożność w okolicach cmentarzy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 8.00 w Sitańcu na drodze krajowej numer 17 w okolicy cmentarza. Jak wstępnie ustalili  policjanci, kierujący specjalnym samochodem ciężarowym asenizacyjnym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości i nie zdążył zahamować  uderzając w tył znajdującej się przed nim toyoty. Kierująca osobówką tuż przed zderzeniem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych.

38-latka siedząca za kierownicą osobówki została przewieziona do szpitala na dalsze badania.  Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno 38-latka, jak i 29-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, który kierował scanią, byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności kolizji wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Skupienie oraz zwracanie bacznej uwagi na to, co dzieje się na drodze uchroni nas od zdarzeń drogowych. Teraz o szczególną ostrożność apelujemy zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Jest to czas, w którym co raz więcej osób odwiedza groby bliskich. Dlatego też każdy kierowca przejeżdżając w okolicach cmentarza powinien zwolnić i z uwagą obserwować nie tylko przejście dla pieszych, ale także manewry wykonywane przez innych kierujących, którzy mogą nagle zahamować, aby ustąpić pierwszeństwa osobom na pasach.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments