Dyrektor zamojskiej szkoły powołana przez Ministra Przemysława Czarnka do pracy w Radzie Konsultacyjnej

0
2856
fot. MEN/www.gov.pl

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, pani Renata Chyrchała weszła w skład powołanej przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Rady Konsultacyjnej do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji. Do głównych zadań Rady należy podejmowanie działań na rzecz oceny sytuacji bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego w jednostkach systemu edukacji oraz inicjowanie zmian w tym zakresie.

W piątek, 23 października 2020 r. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał Radę Konsultacyjną do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji. W jej skład weszli przedstawiciele MEN, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół, reprezentanci Głównego Inspektoratu Sanitarnego, specjaliści chorób zakaźnych i przedstawiciele rodziców.

W składzie Rady znalazła się m.in. Renata Chyrchała – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. Jak podkreślają pracownicy szkoły – zaproszenie do współpracy pani Renaty Chyrchały jest dużym wyróżnieniem i docenieniem jej dotychczasowych osiągnięć.

Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej czytamy, ze Rada Konsultacyjna do spraw Bezpieczeństwa w Edukacji w ramach swojej działalności będzie odpowiedzialna m.in. za podejmowanie działań na rzecz oceny sytuacji bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego w jednostkach systemu oświaty oraz ustalanie priorytetowych celów i działań w zakresie promocji właściwych zachowań w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Do zadań Rady należy także przygotowywanie opinii i stanowisk dla Ministra Edukacji i Nauki w zakresie bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego, a także monitorowanie stanu realizacji podejmowanych działań – analiza i ocena ich skuteczności.

źródło: MEN/www.gov.pl

 

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments