GAIA

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mając w organizmie ponad promil alkoholu kierował fordem i wjechał w ogrodzenie posesji. Razem z nim podróżowały trzy osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. 22-latek usłyszał już zarzuty, a ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

W niedzielny poranek dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony, że na ulicy Nadrzecznej kierujący fordem wjechał w ogrodzenie posesji. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobówką na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zakończył jazdę wjeżdżając w ogrodzenie, uszkadzając przy tym także znak drogowy.  W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń, a samochodem podróżowały prawdopodobnie cztery osoby.

Do wyjaśnienia sprawy zatrzymane zostały dwie kobiety w wieku 26 i 27 lat oraz 22-latek z Zamościa.  Wszyscy byli nietrzeźwi. 26-latka z Zamościa miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, o rok starsza z zatrzymanych mieszkanka gminy Ulhówek – ponad dwa promile. Natomiast badanie alkomatem 22-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Po wytrzeźwieniu uczestnicy kolizji zostali przesłuchani. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 22-latek. Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Odpowie także za zniszczenie ogrodzenia oraz znaku drogowego.

Prawdopodobnie w zdarzeniu uczestniczył także 24-letni mieszkaniec Zamościa. Wykonane badanie retrospektywne pozwoli na ustalenie stężenia alkoholu w jego organizmie podczas kolizji, a prowadzone postępowanie wyjaśni udział 24-latka w zdarzeniu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments