GAIA

48-latek mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu leżał na prawym pasie drogi. Nie zauważył go kierujący toyotą i najechał na niego. Z obrażeniami ciała 48-latek trafił do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Złojec w sobotę około 21:00. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący toyotą jechał od Wielączy w kierunku miejscowości Złojec. W pewnej chwili najechał na leżącego na prawym pasie jezdni mężczyznę.

Po tym 48-letni mieszkaniec gminy Nielisz doznał obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.  Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 40-letni kierujący toyotą był trzeźwy. Natomiast leżący na drodze mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była słabo oświetlona, ponadto w tym czasie widoczność była ograniczona z uwagi na mgłę. Kierujący prawdopodobnie nie widział leżącego na jezdni mężczyzny. Na miejscu, gdzie doszło do wypadku pracowali policjanci dochodzeniowo – śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Zebrane przez nich dowody i poczynione ustalenia pozwolą na wyjaśnienie szczegółowego przebiegu zdarzenia. – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu.

źródło: KMP Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments