Cała Polska w strefie czerwonej. NOWE OBOSTRZENIA!

0
3249
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili
GAIA

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd przedstawił w piątek (23.10) nowe obostrzenia. Wśród nich znalazło się m.in. wprowadzanie nauczania zdalnego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Dziś o godz. 11. odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministrów: Marleny Maląg z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Adama Niedzielskiego z Ministerstwo Zdrowia oraz przewodniczącego grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzeja Horbana. Podczas spotkania ogłoszono wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń.

NOWE OBOSTRZENIA:

1. Cała Polska od soboty (24.10) staje się strefą czerwoną.

2. Szkoły. Lekcje w szkołach podstawowych dla klas IV-VIII będą odbywały się w trybie zdalnym. Uczniowie z klas I-III nadal będą się uczyć się w szkołach. Otwarte pozostaną także przedszkola i żłobki.

3. Dzieci i młodzież w wieku do 16. roku życia w godzinach 8.00-16.00 będzie mogła przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych.

4. Działalność gastronomiczna. Zamknięte zostaną restauracje, kawiarnie i puby. Jedzenie i picie będzie można zamawiać wyłącznie na wynos.

5. Zakaz  spotkań w grupach powyżej 5 osób. Wyjątki to – mieszkańcy jednego domu i pracownicy.

6. Program „Ochrona seniorów”. Seniorzy powyżej 70 r. życia powinni w miarę możliwości nie wychodzić z domu. Rząd uruchamia program pomocy dla seniorów pod nawą „Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach „korpusu,”  jednostki samorządu terytorialnego, ale także organizacje pozarządowe, wolontariusze, harcerze, strażacy, Wojska Obrony Terytorialnej, będą dostarczać seniorom, którzy tego potrzebują niezbędne produkty do domu.

7. Zamknięte zostaną sanatoria.

 

 

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments