Cała Polska w strefie czerwonej. NOWE OBOSTRZENIA!

0
3264
z ostatniej chwili
z ostatniej chwili

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd przedstawił w piątek (23.10) nowe obostrzenia. Wśród nich znalazło się m.in. wprowadzanie nauczania zdalnego dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Dziś o godz. 11. odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem ministrów: Marleny Maląg z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Adama Niedzielskiego z Ministerstwo Zdrowia oraz przewodniczącego grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzeja Horbana. Podczas spotkania ogłoszono wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń.

NOWE OBOSTRZENIA:

1. Cała Polska od soboty (24.10) staje się strefą czerwoną.

2. Szkoły. Lekcje w szkołach podstawowych dla klas IV-VIII będą odbywały się w trybie zdalnym. Uczniowie z klas I-III nadal będą się uczyć się w szkołach. Otwarte pozostaną także przedszkola i żłobki.

3. Dzieci i młodzież w wieku do 16. roku życia w godzinach 8.00-16.00 będzie mogła przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych.

4. Działalność gastronomiczna. Zamknięte zostaną restauracje, kawiarnie i puby. Jedzenie i picie będzie można zamawiać wyłącznie na wynos.

5. Zakaz  spotkań w grupach powyżej 5 osób. Wyjątki to – mieszkańcy jednego domu i pracownicy.

6. Program “Ochrona seniorów”. Seniorzy powyżej 70 r. życia powinni w miarę możliwości nie wychodzić z domu. Rząd uruchamia program pomocy dla seniorów pod nawą “Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach „korpusu,”  jednostki samorządu terytorialnego, ale także organizacje pozarządowe, wolontariusze, harcerze, strażacy, Wojska Obrony Terytorialnej, będą dostarczać seniorom, którzy tego potrzebują niezbędne produkty do domu.

7. Zamknięte zostaną sanatoria.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułRozpoznajecie tego mężczyznę? Przywłaszczył sobie cudzy telefon w autobusie.
Następny artykułZamość: Upamiętniono Narodowe Święto Węgier [FOTORELACJA + PREZENT dla czytelników]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments