GAIA

Wczoraj przed południem dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pociskach pochodzących prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalezionych w miejscowości Tereszpol Kukiełki. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone przez patrol saperski.

Wczoraj około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów podczas prac budowlanych na terenie jednej z posesji w miejscowości Tereszpol Kukiełki.

– Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że są to pociski artyleryjskie kaliber 76 z czasów II Wojny Światowej. – informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II Wojny Światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Niska. Pociski zostaną zdetonowane.

źródło: KPP Biłgoraj

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments