fot. KPP Biłgoraj
GAIA

Dwoje pieszych zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak uderzył w nich samochód marki Renault. Chwilę po zdarzeniu w renault wjechał kierujący volkswagenem. Jak ustalili policjanci, piesi nie posiadali elementów odblaskowych i poruszali się prawą stroną jezdni. Policjanci ustalają szczegóły wypadku i apelują o zachowanie rozwagi na drodze.

Policjanci biłgorajskiej komendy ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem pomiędzy miejscowościami Tarnogród -Luchów Górny. Jak wstępnie ustalili policjanci, 33 letni mieszkaniec Warszawy kierując samochodem marki Renault potrącił dwoje pieszych, którzy poruszali się prawą stroną jezdni i nie posiadali elementów odblaskowych. 74 letni mężczyzna i 54 letnia kobieta (mieszkańcy Zamościa) zostali przetransportowani do szpitali. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości, miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu, mężczyzna był trzeźwy.

Chwilę po tym zdarzeniu, w samochód marki Renault uderzył volkswagen kierowany przez 20-latka. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Droga w miejscu zdarzenia na czas wykonywania czynności była zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

Policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę. Jesienna pogoda, opady deszczu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia to powód dla którego powinniśmy szczególnie uważać na drodze. Do pieszych i rowerzystów zwracamy się z prośbą o używanie kamizelek i elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność.

źródło: KPP Biłgoraj

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments