fot. KMP Zamość
GAIA

77-letnia piesza trafiła do szpitala wskutek potrącenia przez kierowcę citroena. Kobieta w czasie zdarzenia przechodziła przez przejście dla pieszych. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o czujność oraz ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach rannych na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z ulicą Pawłówka. Pracujący tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym citroenem wyjeżdżał z ulicy Pawłówka na ulicę Wyszyńskiego. Skręcając w lewo potrącił przechodzącą przez przejście 77-latkę.

W czasie, gdy doszło do zdarzenia, kobieta miała zielone światło. Kierujący również uprawniony był do wjechania na skrzyżowanie, jednak zobowiązany był do ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Po zderzeniu z pojazdem, mieszkanka Zamościa doznała poważnych obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości 72-latka kierującego citroenem wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy KMP w Zamościu.

Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments