Tragiczny wypadek pod Zamościem. Zginął 17- letni pasażer.

1
8007
fot. KMP Zamość

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego na drodze powiatowej w miejscowości Wychody. 18-latek kierując fordem stracił panowanie nad samochodem i zjechał na pobocze, gdzie dachował. W samochodzie było czterech pasażerów w wieku 17 i 18 lat. Jeden z nich 17-letni mieszkaniec Zamościa pomimo podjętej reanimacji zmarł na drodze. Inni razem z kierowcą zostali przewiezieni do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w południe. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Wychody doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford. Natychmiast zostały tam skierowane służby ratunkowe. Policjanci wstępnie ustalili, że  kierujący fordem na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewe pobocze. Samochód koziołkował kilkukrotnie zatrzymując się na dachu na terenie pobliskiej łąki położonej około 1,5 metra poniżej drogi.

Za kierownicą forda siedział 18-letni mieszkaniec Zamościa. W samochodzie podróżowali również czterej młodzi mężczyźni w wieku 17 i 18 lat. Jeden z 17-letnich pasażerów był nieprzytomny. Niestety pomimo podjętej natychmiast reanimacji, nie udało się przywrócić  jego funkcji życiowych. Pozostali uczestnicy wypadku wymagali pomocy medycznej, załoga karetki pogotowia przewiozła ich do szpitala. Po badaniach okazało się, że kierowca oraz dwóch pasażerów wyszło z wypadku z niegroźnymi potłuczeniami. W szpitalu z obrażeniami ciała pozostał jeden pasażer – 17-latek z gminy Zamość. Badanie alkomatem wykazało, że 18-letni kierowca osobówki był trzeźwy, pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami, które zdobył kilka miesięcy temu. – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z dziedziny rekonstrukcji wypadków drogowych. Wówczas droga powiatowa w miejscowości Wychody była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Zebrany materiał dowodowy i prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułKoronawirus. Szpital “papieski” wprowadza nowe ograniczenia.
Następny artykułKolejne “Serce na nakrętki”
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Drodzy rodzice opamiętajcie się! Jeszcze dobrze 18 lat nie skończy już robi prawko, a później popisówka i tak właśnie się kończy.Tragedia