Koronawirus. Szpital “papieski” wprowadza nowe ograniczenia.

0
4529
fot. Szpital JP II w Zamościu

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu poinformował, że z uwagi na stan pandemii COVID-19 oraz zwiększającą się liczbę stwierdzanych zakażeń, jest zobowiązany do zachowania procedur triażu oraz warunków zapewnienia pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, co może wpływać na dłuższy czas oczekiwania lub powodować inne niedogodności.

Z dniem 07.10.2020r. w lecznicy wprowadzono następujące ograniczenia:

  1. Pacjenci wchodząc do Szpitala korzystają z wejścia głównego, wejścia do poradni kardiologicznej lub poradni onkologicznej.
  2. Osoby wchodzące do Szpitala w charakterze opiekuna pacjenta zobowiązane będą do wypełnienia ankiety.
  3. Wprowadza się pomiar temperatury dla wszystkich osób wchodzących na teren Szpitala.

„Celem nadrzędnym powyższych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno zgłaszającym się do Szpitala pacjentom, jak i personelowi, dlatego zwracamy się z prośbą o respektowanie ww. zaleceń i wytycznych epidemiologicznych.” – tłumaczy szpital.

Ponadto, utrzymany pozostaje zakaz przebywania na terenie szpitala osób postronnych, w szczególności przedstawicieli medycznych i handlowych oraz zakaz odwiedzin pacjentów.

Szczegółowe informacje na temat pracy poszczególnych jednostek, rejestracji na badania i konsultacje można uzyskać pod numerami telefonów rejestracji lub sekretariatów poszczególnych jednostek. W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19, nadal rekomendujemy telefoniczną formę kontaktu z jednostkami Szpitala i ograniczenie przychodzenia w celach wyłącznie informacyjnych.

Placówka przypomina, że na terenie szpitala nadal należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego:

  1. obowiązkowe jest noszenie maseczki,
  2. obowiązuje nakaz zachowania minimum 1,5 – metrowej odległości od innych osób,
  3. unikanie korzystania z wind,
  4. wizyty w poradniach mogą się odbywać dopiero po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lekarza prowadzącego z pacjentem i ustaleniu daty i godziny przyjęcia,
  5. przychodzenie na wizytę lekarską lub badanie maksymalnie dokładnie o wyznaczonej godzinie,

Możliwość przekazania paczki dla pacjenta

Szpital „papieski” informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem zakazu odwiedzin pacjentów, istnieje możliwość przekazania paczki osobie hospitalizowanej. Paczki można składać w rejestracji w budynku głównym szpitala w godzinach 08.00-10.00

Kontakt rodziny z pacjentem w stanie zagrożenia życia, bez stwierdzonego zachorowania na COVID-19.

Realizując zalecenia Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie umożliwiania ostatniego pożegnania pacjenta z rodziną w sytuacji zagrożenia życia, przy wciąż obowiązującym z przyczyn epidemiologicznych zakazie odwiedzin, informujemy:

Z powodu pandemii COVID-19 nadal preferowane są formy kontaktu z pacjentami wykorzystujące komunikację na odległość i w taki sposób, by nie zostało naruszone bezpieczeństwo epidemiologiczne pozostałych pacjentów i personelu Szpitala.” 

W szczególnych przypadkach i w stanie zagrożenia życia pacjenta, lekarz dyżurny/prowadzący, w porozumieniu Ordynatorem / Lekarzem Kierującym Oddziałem, może pozwolić osobom najbliższym towarzyszyć umierającemu pacjentowi – pod warunkiem zachowania wszelkich obowiązujących w Szpitalu procedur sanitarno –  epidemiologicznych. Zgoda udzielana jest w absolutnie wyjątkowych sytuacjach i dotyczy wyłączenie tych pacjentów, u których nie stwierdzono zachorowania na COVID-19.“- czytamy w komunikacie wydanym przez zamojski szpital.

Placówka informuje także, że w przypadkach wątpliwych, gdy wyrażenie takiej zgody mogłoby spowodować jakiekolwiek zagrożenia epidemiologiczne dla innych pacjentów lub personelu, sprawa będzie dodatkowo konsultowana z Działem Epidemiologii Szpitala w Zamościu. 

źródło: Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Poprzedni artykuł8 kilometrów nowej drogi
Następny artykułTragiczny wypadek pod Zamościem. Zginął 17- letni pasażer.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments