ZAMOŚĆ: “Do pracy jeżdżę rowerem”. Przyłącz się do akcji!

5
1354

W Zamościu ruszyła akcja pod hasłem „Do pracy jeżdżę rowerem”. Jej organizatorzy – Miasto Zamość oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem w Zamościu”, zachęcają mieszkańców do podróżowania do pracy jednośladem i promowania zdrowego i aktywnego trybu życia.

Drodzy Mieszkańcy zapraszamy was bardzo serdecznie do udziału w akcji – “Do pracy jeżdzę rowerem!. Październik jest idealnym miesiącem do zmiany nawyków transportowych. Mamy piękne trasy rowerowe, stojaki na rowery są niemal przed każdą instytucją/firmą więc czemu nie?” – przekonują pomysłodawcy inicjatywy.

W ostatnim czasie, w różnych punktach Zamościa pojawiło się 20 rowerów. Zostały one pomalowane w kolorach herbu miasta i przyozdobione kwiatami. Rowery te stanowią nie tylko ozdobę, ale mają też przypominać i zachęcać do udziału w akcji.

Na Facebooku można dołączyć do wydarzenia “Do pracy jeżdżę rowerem!” [KLIKNIJ TUTAJ]. Będą się tam pojawiały ciekawostki i informacje o zaletach jazdy na rowerze. Miasto zachęca także do przesyłania swoich zdjeć na rowerach. Najlepsze zostaną opublikowane w kalendarzu miejskim. Do dzieła!

Prezydent Andrzej Wnuk zachęca do przyłączenia się do akcji [ZOBACZ FILM]

zrzut ekranu 2020 10 7 o 09 18 40 ZAMOŚĆ: 120934899 1697044670455434 7940248878001362054 n ZAMOŚĆ:

Poprzedni artykułQUEER FUTBOL W ZAMOŚCIU!
Następny artykułZUS pomoże firmom rozliczać składki
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filia

No tak przejedź się rowerem, a jak się spocisz to się nie myj, bo opłata za śmieci ci podskoczy.

gorąca sekretarka

To już wiemy czemu wprowadzili kolejne strefy płatnego parkowania. Napisałabym więcej, ale po tym filmie na żenadometrze skończyła mi się skala, czas kupić większy (a rowem jeżdżę bo lubię i urzędnik na sznurku mi tego nie obrzydzi).

Ewa

Jaki prezydent taki rower! Daleko na tym cudzie chyba nie dojedzie chyba że do….

Reply to  Ewa

A gdzie tu kobieto widzisz rower prezydenta? Przeczytaj jeszcze raz teks, tym razem ze zrozumieniem.

Zenek

Świetna akcja! Dzięki naszym radnym i panem W. na czele również się dołączam! Po wprowadzeniu nowego rozliczania opłaty za śmieci nie stać mnie na jazdę samochodem. Do pracy mam zaledwie 70 km, ale dzięki temu jestem zdrowszy, mam więcej czasu na przemyślenia… Dziękuję serdecznie za to wszystkim sprawcom…