Konferencja XI Zamojskie Spotkanie Hematologiczne odbędzie się w najbliższy piątek (9 października), tym razem wyjątkowo w wersji online. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do lekarzy internistów i innych pokrewnych specjalizacji oraz lekarzy rodzinnych i lekarzy w trakcie specjalizacji.

Program merytoryczny tegorocznej konferencji koncentruje się na zagadnieniach klinicznych dotyczących leczenia niedokrwistości, trombofilii, zaburzeń związanych z cytopeniami, chłoniaków, szpiczaka.
Tematykę tę omówią i przedyskutują uznani eksperci z najlepszych ośrodków hematologicznych o wielkim doświadczeniu klinicznym w dziedzinie hematologii.

Wśród nich Profesorowie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Profesorowie z Uniwersytetów Medycznych w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie oraz Prof. Maciej Machaczka z Instytutu Karolinska w Szwecji.

Link do webinaru: https://hematoonkologia.pl/webinar/30-zamojskie-spotkanie-hematologiczne

Gospodarzem i inicjatorem Zamojskich Spotkań Hematologicznych był ŚP. dr Sławomir Górnik, Ordynator Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o., pomimo przedwczesnej śmierci Pana Doktora Zarząd Szpitala podjął decyzję o kontynuacji przedsięwzięcia.

Patronat nad Zamojskimi Spotkaniami Hematologicznymi objęła prof. Ewa Lech-Marańda, Konsultant Krajowy w dziedzinie hematologii oraz Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, prof. Iwona Hus, Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie TUTAJ

źródło: UM Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments