Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu tomaszowskiego zatrzymanym za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni wpadli w trakcie kontroli pojazdu, którym przewozili ponad 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste. Wczoraj sąd zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci biłgorajskiego wydziału kryminalnego przed kilkoma dniami  zatrzymali do kontroli samochód marki Daihatsu. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu tomaszowskiego w wieku 41 i 49 lat. W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste.

Jak ustalili funkcjonariusze, rośliny pochodziły z plantacji należącej do mężczyzn. Z terenu uprawy znajdującej się na terenie gminy Frampol policjanci zabezpieczyli ponad 10 krzewów konopi innej niż włókniste. Ponadto w miejscach zamieszkania mężczyzn kryminalni ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny o łącznej wadze około 3 kilogramów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu w stosunku do nich środka w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Biłgoraj

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments