GAIA

Do dwóch kolizji, w których łącznie brało udział 7 pojazdów doszło wczoraj w miejscowości Rogale. Zaczęło się od pękniętej opony, która uszkodziła dwa inne samochody. Kilkanaście minut później kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdów, których kierujący zatrzymali się widząc zdarzenie i uderzył w tył volkswagena, ten w seata a seat w peugeota. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń i cała sytuacja skończyła się mandatem. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Wczoraj około godziny 12:30 policjanci zostali skierowani na zdarzenie drogowe do którego doszło w miejscowości Rogale. Jak wstępnie ustalili w wyniku niezawinionej niesprawności technicznej doszło do pęknięcia opony w samochodzie ciężarowym MAN, kierowanym przez 20 latka. Opona uszkodziła przód jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego, również marki MAN oraz jadącego za nim lexusa. Kierowcy, którym nic się nie stało w oczekiwaniu na policjantów zatrzymali się zjeżdżając w miarę możliwości na pobocze.

Kilkanaście minut później doszło do kolejnej kolizji. Za wymienionymi wyżej pojazdami zatrzymał się samochód marki Peugeot, którym kierowała 31 letnia kobieta, chcąca przepuścić jadące z przeciwnej strony samochody. Za nią zatrzymał się 28 letni kierowca seata a za nim 57 letni kierowca volkswagena. Niestety 22 letni kierowca samochodu marki BMW nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami uderzył w ostatni pojazd, ten w poprzedni i tak dalej. 28 letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który kierował seatem został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca BMW został ukarany mandatem i punktami karnymi. Pomiędzy pojazdami biorącymi udział w pierwszym i drugim zdarzeniu nie doszło do kontaktu. Przez kilkadziesiąt minut ruch w miejscu obydwu zdarzeń odbywał się wahadłowo.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku za kierownicą, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

źródło: KPP Biłgoraj

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments