GAIA

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku, która w  niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. 

Książnica Zamojska corocznie włącza się w tę inicjatywę przygotowując specjalne wydarzenia, które pomagają czytelnikom poznać i zaprzyjaźnić się z biblioteką na tyle, by pozostać i czerpać z jej oferty na co dzień.

Tegorocznej Nocy Bibliotek przebiegającej pod hasłem KLIMAT NA CZYTANIE towarzyszyć będą działania edukacyjne poruszające problem ochrony klimatu i utrwalające zachowania proekologiczne oraz promocja dostępnej w bibliotekach literatury popularnonaukowej

W programie m.in. realizacja warsztatów Klimatyczne gadżety oraz chemicznych prezentacji laboratoryjnych Pokazy w dobrym klimacie. Dla tych wydarzeń przewidziano ograniczoną liczbę miejsc, a chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu 84 627-11-54 (wew.37) lub pocztą mailową; [email protected]

Odwiedzający bibliotekę zaproszeni zostaną także do projekcji filmu Jakub, Mimmi i gadające psy, zobaczą także aranżacje tematyczną przestrzeni, specjalnie przygotowaną na tę okoliczność.

Klimatyczne pisanie – to nasza realizacja ogólnopolskiej akcji Fundacji Zbigniewa Herberta Podaruj wiersz. Spróbujemy pisać gęsim piórem, a własnoręcznie przepisany wiersz bedziemy mogli podarujemy wybranej osobie.

W programie planujemy także wydarzenia online. Będzie możliwość udziału w facebookowej zabawie z nagrodami Klimatyczne czytanie, rozwiązania wirtualnego quizu, posłuchania fragmentów książek, obejrzenia eko DIY na kanale Youtube.

Ponadto w programie zaplanowano finał konkursu Zbuduj miasto idealne w Minecraf oraz prezentację mobilnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, będącego w posiadaniu Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. . 

Nie może Was zabraknąć. Czekamy na Was!

NOC BIBLIOTEK 9 października 2020 

Książnicą Zamojska  ul. Kamienna 20

plakat 06 Noc Bibliotek w Książnicy Zamojskiej [PROGRAM]

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments